Czym są flipposy?
poznaj je od podeszwy to niezsuwające się japonki wygodny mix sandałów i japonek sportowo-miejsko-turystyczne buty

7
  • NSandały Flippos to sprytne połączenie japonek i sandałów w sportowo – turystyczno – miejskiej formie. Wyjątkowy komfort zapewnia trójwarstwowa, wyprofilowana podeszwa ( wykorzystująca m. in. materiał EVA) oraz tekstylne paski dopasowujące się do kształtu stopy w trakcie użytkowania.
  • NKażda z warstw podeszwy odgrywa ściśle przypisaną funkcję i nie przejmuje funkcji innych warstw.
  • NWarstwa wierzchnia, antypoślizgowa jest odpowiedzialna za komfort i stopniowe dopasowywanie się do kształtu spodu stopy, warstwa środkowa za amortyzację, a warstwa dolna za właściwą przyczepność buta na nierównych nawierzchniach.
  • NTekstylne paski przechodzące pomiędzy palcami uniemożliwiają stopie wysunięcie się z buta do przodu, a paski zapinane na rzepy wokół kostki zapewniają dodatkową stabilność, dzięki czemu Flipposy nadają się do chodzenia w zróżnicowanych warunkach pogodowych i terenowych.
  • NCechy ( jak na przykład ściśle określona wartość ugięcia na 1 cm kwadratowy) i skład każdej warstwy podeszwy to efekt kilkuletnich prób i testów i każda z tych cech jest właściwa jedynie Flipposom. Dzięki temu powstał oryginalny but o wyjątkowych właściwościach komfortowo- użytkowych.
  • NZasłaniając nogawką od spodni paski biegnące wokół kostki sprawiamy, że Flipposy wyglądają, jak klasyczne japonki, zachowując zaletę stałego przylegania całego buta do stopy.
  • NDo wyboru są wersje damska i męska - zróżnicowane pod względem szerokości podeszwy i szerokości pasków

MĘSKIE I DAMSKIE

Sprytne połączenie japonek i sandałów - z miłości do wygody i prostych rozwiązań

Trójwarstwowa, wyprofilowana podeszwa EVA zapewniająca wybitny komfort

Tekstylne, szybkoschnące paski dopasowujące się do kształtu stóp w trakcie noszenia

Układ pasków zapobiegający wyślizgnięciu się stopy z buta

Antypoślizgowość gwarantowana przez górną warstwę podeszwy

Komfort, jak w obuwiu sportowym

Flipposy? Skąd pomysł na taki właśnie produkt? Jak doszło do powstania tego pomysłu? Droga od pomysłu do realizacji...

W 1987 roku, w wieku 12 lat byłem pierwszy raz zagranicą. Wielkie to było dla mnie wydarzenie, gdyż nie była to granica z jednym z bratnich państw, ale ta prawie nieprzekraczalna – pomiędzy wschodem i zachodem. To właśnie podczas tego pobytu, we Francji pierwszy raz kupiłem sobie japonki z paskami z materiału. W Polsce takich nie było. Były tylko gumowe, o ile w ogóle były. Zdziwiony byłem jednak, że nie można kupić wersji z paskiem dookoła kostki, bo „skoro jestem na Zachodzie, to powinny być dostępne”. Dużo wygodniej by się tak chodziło. Czyżby nikt tego nie wymyślił? Ileż można przytrzymywać palcami buty, żeby nie spadały?

Jeremi Dujaque

Właściciel projektu, flippos.eu